zajímavé články

z realitního oboru

+420 777 122 711

info@oakreal.cz

U DUBU 23 PRAHA 4

VÍME, JAK JE DŮLEŽITÁ DŮVĚRA
V OBCHODNÍM VZTAHU

NEZKLAMEME VÁS

V životě musí vždy něco skončit, aby se uvolnilo místo pro to, co je nové. Naším cílem je provést vás profesionálně, bezpečně a lidsky prodejem vaší nemovitosti.

Chceme, abyste se rychle, snadno a bez zbytečných stresů dostali do další životní kapitoly, kde na vás čeká nový začátek.

10+ LET ZKUŠENOSTÍ NA TRHU 

STOVKY PRODANÝCH NEMOVITOSTÍ

odměna za doporučení

JSME ČLENEM ARK

věřím, že se reality dají dělat čestně, férově a srdcem

chtěl jsem vytvořit malou flexibilní společnost

Když jsem se rozhodl v roce 2008 změnit od základu obor svého působení, o prodeji nemovitostí jsem nic nevěděl. Na realitní trh právě dopadla celosvětová ekonomická krize. No prostě ideální čas na změnu! Celý život mě bavila auta a ze skladu náhradních dílů jsem se postupně propracoval až na firemní fleetový prodej. V té době jsem, nemohl pokračovat dál. I když budu dvakrát tolik pracovat, vždy se najde někdo kdo mě zastaví nebo mojí práci znehodnotí a šance mít vlastní firmu v automobilové branži nebyla reálná.

Pak se, ale objevila nabídka z realitního trhu. Nemovitosti.......? Rozhodl jsem se během okamžiku. V té době jsem se považoval za dobrého obchodníka s tahem na branku. Chtěl jsem vybudovat vlastní firmu podle mých pravidel, kde zákazník je na prvním místě a vše se podřizuje jeho spokojenosti. Pokud chcete vést vlastní firmu, musíte o tom něco vědět. Proto jsem se stal realitním makléřem, protože pouze tak můžete do problematiky proniknout a v budoucnu můžete jít ostatním příkladem. Pro mě osobně je největší odměnou, že mě moji klienti doporučují svým známým a přátelům. Po dvou letech jako makléř jsem dostal na starost celou pobočku a začal si vybírat lidi do svého týmu. Jelikož se v realitách pohybují různí lidé, rozhodl jsem se, že noví kolegové musí uvažovat stejně jako já. V roce 2011 mi byla nabídnuta celá franchisa a od té doby jsem převzal vedení celé pobočky včetně odpovědnosti za klienty i makléře.

Práce managera je zcela odlišná od práce obchodníka. Nejste ve firmě sám za sebe, ale musíte být týmový hráč a umět vycházet se všemi lidmi. Díky tomu, že jsem se obklopil lidmi, kteří měli stejný pohled na věc, rostl tým pomalu, ale vždy jsme si rozuměli. Několik let ve franchisovém systému mě spoustu věcí dalo, ale také jsem pochopil, že mě a mé lidi unifikace a jednotná politika dusí. Neumožnuje nám kreativně myslet a věnovat se podstatným věcem. Nakonec jsem se rozhodl od systému zcela odloučit a vytvořit malou flexibilní společnost. Díky tomuto rozhodnutí můžeme nasměrovat více energie do toho co je důležité. Místo raportů, výkazů a povinného skenování dokumentů do systému máme více času na nemovitosti klientů. Změna se dostavila téměř okamžitě.

Věřím, že se dají reality dělat čestně, férově a srdcem.

Jan Schweiner - OAK REAL s.r.o.